SEF DEPARTAMENT TRANSPORT LOGISTIC (cod LOG BL TR)

Kaufland Romania SC

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Rapsundere integrala pentru aprovizionarea completa si la termen a pietelor de desfacere ale filialelor de logisitica;
- Munca in comun cu compania de transport;
- Respectarea normelor/dispozitiilor de siguranta;
- Rapsundere proprie;
- Indrumarea/supravegherea/conducerea domeniilor de transport si tehnica ca si „profit –center“ cu ajutorul „Benchmarks“ si a datelor cheie;
- Imputernicire/autorizatie semnata pentru costurile legate de buget;
- Respectarea regulilor si regulamentelor relevante;
- Administrarea interfetelor de comunicare/legatura intre departamente/management de interfata;
- Rapoartari.

CERINTE

- Studii efectuate asupra punctului de greutate din logistica/ transport respectiv experienta de munca echivalenta;
- Experienta de munca in distributia marfurilor si optimizarea logisticii de transport, ideal cunoasterea legislatiei referitoare la temperatura adecvata pentru diferitele tipuri de alimente;
- Cunostinte de specialitate know how, cunoasterea sistemelor moderne de prelucrare electronica a datelor;
- Experienta de munca cu responsabilitati de conducere;
- Experienta in optimizarea sistemului de transport;
Indemanare in purtarea negocierilor/tratativelor pentru asigurarea cargoboturilor necesare;
- Cunoasterea regulilor admise;
- Competente sociale/putere de convingere/capacitate de a se impune;
- Lucru in echipa, loialitate;
- Spirit intreprinzator si inclinatie spre rezolvarea problemelor;
- Recunoasterea problemelor complexe;
- Competente analitice si de concept;
- Dedicare si capacitatea de a indeplini sarcini dificile;
- Cunostinte bune de limba engleza sau germana.

Cu peste 800 de filiale Kaufland este pe plan intern si international una din cele mai dinamice companii din domeniul comertului cu amanuntul din Germania.

Calitatea, gama diversificata de produse cat mai ales preturile mici sunt pentru client cele mai importante criterii de alegere.
Kaufland indeplineste exact aceste dorinte.

La Kaufland clientul este mereu in centrul atentiei.

Acestea sunt bazele succesului nostru.

Va rugam sa ne comunicati informatii in legatura cu disponibilitatea de a incepe activitatea in cadrul firmei cat si asteptarile salariale.

Numai candidatii selectati pentru interviu vor fi contactati.