SEF DEPARTAMENT COMERCIAL PLOIESTI & TARGOVISTE

DISTRIGAZ SUD S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiune: Administrarea vanzarilor (facturare, recuperare debite, incasare) si dezvoltare vanzari (marketing) pentru un portofoliu de aproximativ 200.000 de clienti casnici si industriali.

Responsabilitatile postului
- Conducerea activitatilor de gestiune-receptie clienti, dezvoltare vanzari, receptie-incasari, in scopul atingerii obiectivelor de performanta fixate de Societate
- Coordonarea eficienta a echipelor din zona Ploiesti-Targoviste in vederea cresterii competitivitatii pe piata
- Coordonarea actiunilor de marketing pe plan local pentru fidelizarea clientilor si dezvoltarea vanzarilor
- Implementarea unui standard de calitate pentru imbunatatirea permanenta a serviciilor oferite clientilor.

CERINTE

Competente
- Abilitati de comunicare
- Orientare spre client
- Planificare si organizare
- Leadership
- Capacitate de adaptare la nou
- Rigurozitate

Alte cerinte:
- Absolvent studii superioare
- Preferabil, cunostinte despre piata gazelor naturale
- Cunosterea limbilor engleza/ franceza reprezinta un avantaj
- Cunostinte operare MS Office
- Experienta pe o pozitie similara (de preferat, intr-o companie multinationala) ¿ minim 3 ani.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitati de dezvoltare profesionala intr-o companie multinationala
- Lucru intr-o echipa dinamica

DISTRIGAZ SUD S.A., filiala a grupului Gaz de France, lider pe piata distributiei si comercializarii gazelor naturale