Responsabil resurse umane

Adecco Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

-intocmeste si inregistreaza contractul individual de munca impreuna cu toate modificarile si completarile ulterioare;
-intocmeste si inregistreaza deciziile de incetare ale contractului individual de munca
-opereaza si gestioneaza carnetele de munca ale salariatilor
-gestioneaza dosarele de personal
-completeaza registrul general de evidenta a salariatilor
-elibereaza adeverinte salariatilor, la solicitarea acestora;
-actualizeaza permanent baza de date;
-intocmeste pontajele si situatiile lunare a orelor lucrate precum si a avantajelor financiare oferite salariatilor
-mentine relatia cu institutiile abilitate (ITM, Casa de Pensii, AJOFM, DMSSF);
-studiaza si aplica legislatia in vigoare;
-realizeaza analize/statistici privind angajatii companiei;
-realizeaza activitati administrative.

CERINTE

Echipa Adecco isi cauta un nou membru. Daca crezi ca iti doresti sa faci parte dintr-o echipa competitiva si sa reusesti, atunci nu ezita si aplica direct pe site-ul Adecco dand click http://www.adecco.ro/job-758-inspector_resurse_umane.html

Cerintele postului:
- absolvent studii superioare
- cunostinte foarte bune privind legislatia muncii;
- cunostinte operare PC, Internet;
- atestat inspector resurse umane
- experienta minima in domeniu;
- cunostinte limba engleza
- persoana responsabila, organizata;
- abilitati de comunicare, capacitate de asimilare;
- obisnuit/a sa lucreze cu dead-line-uri stricte;

PLOIESTI - Str Mercurului, nr 1, Tel: 0244/ 519 320; Fax: 0344/ 801 393 E-mail: diana.nae@adecco.ro