Responsabil Echipa Productie Industriala - Uzina Victoria din Floresti, Prahova

Michelin Romania SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

MISIUNE: Gestioneaza si coordoneaza o arie de responsabilitate din domeniul productiei in scopul atingerii obiectivelor stabilite, din punct de vedere al cantitatii, calitatii, costurilor si termenelor. Vegheaza la aplicarea regulilor de Protectia Mediului in aria sa de responsabilitate.

• Participa la definirea aspectelor privind imbunatatirea planului de productie
• Coordoneaza realizarea productiei tinand cont de respectarea obiectivelor de cantitate, calitate si termene stabilite in aria sa de responsabilitate
• Faciliteaza comunicarea in echipa de productie
• Defineste obiectivele si evalueaza rezultatele individuale si colective
• Defineste impreuna cu fiecare membru al echipei sale nevoile de dezvoltare profesionala
• Participa la analiza riscurilor din aria sa de responsabilitate si desfasoara activitatile de prevenire

CERINTE

• Studii superioare profil tehnic – preferabil absolvent Politehnica
• Cel putin 3 ani de experienta in industrie
• Persoana orientata catre rezultat, dinamica si motivata
• Domiciliu in zona judetului Prahova

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea dezvoltarii unei cariere intr-o companie de renume mondial

Michelin este liderul mondial in domeniul anvelopelor: 20% din piata mondiala, peste 125 000 de angajati in 170 de tari ( 3500 in Roamania), 74 de fabrici, 6 plantatii de arbore de cauciuc, centre de studii si cercetare in Europa, SUA si Japonia. Michelin produce anual 190,2 mil de anvelope, 22,3 mil de harti si ghiduri turistice.