Responsabil Echipa Productie Industriala - Fabrica Victoria

Michelin Romania SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Anima si gestioneaza o echipa de productie astfel incat obiectivele cantitative, calitative, de costuri si termene sa fie atinse
- Participa la identificarea zonelor de imbunatatire a Planului lunar de productie
- Organizeaza echipa sa si utilizarea resurselor necesare in interesul comun al dezvoltarii activitatii
- Se asigura ca membrii echipei sale respecta procedurile de securitate si mediu
- Asigura gestionarea performantei individuale a membrilor echipei

CERINTE

- Studii superioare tehnice in domeniu (Politehnica)
- Cel putin 3 ani de experienta in industrie
- Cunostinte aplicatii PC
- Fluenta in limba engleza; cunoasterea limbii franceze reprezinta un avantaj
- Persoana orientata catre rezultat, dinamica si motivata sa isi dezvolte experienta tehnica industriala.
- Domiciliu in zona judetului Prahova

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea dezvoltarii unei cariere intr-o companie de renume mondial

Michelin este liderul mondial in domeniul anvelopelor: 20% din piata mondiala, peste 125 000 de angajati in 170 de tari ( 3500 in Roamania), 74 de fabrici, 6 plantatii de arbore de cauciuc, centre de studii si cercetare in Europa, SUA si Japonia. Michelin produce anual 190,2 mil de anvelope, 22,3 mil de harti si ghiduri turistice.