RESPONSABIL ACHIZITII APROVIZIONARE

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Prospecatrea pietei, evaluarea capacitatilor furnzorilor din punct de vedere al costurilor, calitatii si cantitatii;
¿ Negocierea celor mai bune conditii in functie de obiectivele tehnice si comerciale;
¿ Asigura aprovizionarea cu materii prime a intreprinderii;
¿ Asigura interfata intre furnizori, productie, comercializare si cercetare-dezvoltare;
¿ Dirijeaza echipe si stimuleaza reuniunile;
¿ Colaboreaza cu serviciul de productie, studiu-cercetare-dezvoltare si serviciile comerciale;
¿ Realizeaza deplasari frecvente la furnizori, la saloane si expozitii, si uneori in strainatate.

CERINTE

¿ Studii superioare (profil ethnic-avantaj)
¿ Personalitate dinamica, reactiva
¿ Capacitate de a conduce o echipa
¿ Competenta crescuta de negociere
¿ Cunoasterea limbii franceze si eventual a limbii engleze
¿ Disponibilitate la deplasari frecvente

BENEFICII OFERITE

Conditii de lucru moderne
Posibilitati de dezvoltare si avansare
Pachet salarial atractiv

DESCRIEREA FIRMEI

Adecco este lider mondial in domeniul resurselor umane.
Serviccile Adecco sunt oferite in cadrul a 6000 de birouri, in 67 de tari.
In Romania, Adecco este prezenta din anul 2000 si are birouri deschise in Bucuresti, Arad, Timisoara, Pitesti si Sibiu

Servicii oferite:
- recrutare si selectie
- recrutare in masa
- payrolling
- evaluare psihologica si aptitudinala