Reprezentant Vanzari Ploiesti

Kappa New Consortium

Job expirat

RESPONSABILITATI

- vanzarea produselor comercializate de catre societate, precum si incasarea contravalorii acestora;
- realizarea planului de vanzari stabilit;
- optimizarea portofoliului de clienti;
- identificarea de oportunitati de imbunatatire relatiilor comerciale cu clientii companiei;
- imbunatateste si mentine un contact permanent cu clientii companiei;
- implementeaza actiunile si programele dezvoltate de companie cu partenerii din portofoliu;
- anunta superiorul direct despre orice problema ivita in teritoriu: produs, client, depozit, etc.;
- identifica oportunitati de imbunatatire a rezultatelor de vanzari cu partenerii actuali precum si dezvoltarea portofoliului de clienti prin noi potentiali parteneri;
- se preocupa de cresterea cotei de piata si a volumului de vanzari in zona alocata;
- urmareste incasarea contravalorii facturilor emise, conform termenelor stabilite in contract;
- furnizeaza rapoarte de activitate specifice catre superiorul direct.

CERINTE

- studii superioare - de preferat;
- experienta in vanzari si in lucrul cu clienti importanti: societeti de constructii, spitale, licee, scoli, cabinete medicale, cabinete avocati, restaurante de lux, clinici particulare, banci, notariate, etc.;
- abilitati de comunicare excelente;
- seriozitate si responsabilitate;
- limba engleza la nivel mediu;
- Microsoft Office (Word, Excel, Power point);
- orientare catre rezultate;
- abilitati de planificare si organizare;
- rezistenta la stres si la program prelungit;
- spirit analitic si tenacitate;
- abilitati de vanzare si negociere;
- disponibilitate la deplasari frecvente.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv (parte fixa + parte variabila);
- masina de serviciu;
- telefon mobil;
- servicii medicale la o clinica privata.

Kappa New Consortium activeaza in domeniul imobiliar si al sistemelor de tratare a apei.
Distribuim sisteme de tratare a apei, de ultima generatie, in Romania si Uniunea Europeana.