Reprezentant comercial- departament Comercial Transport International

SC AQUILA PART PROD COM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- informeaza dispeceratul extern de situatia masinilor, status, pozitie, eventuale intarzieri la incarcare sau livrare
- analizeaza comenzile de transport primite de la clienti, verifica rutele de deplasare, km alocati pentru dislocare si cursa si daca nu sunt probleme confirma comenzile la clienti
- primeste raportari de la conducatorii auto referitoare la : programul si graficul de conducere ; starea tehnica a autovehiculului ; probleme la descarcarea/incarcarea marfii
- transmite mesaje conducatorilor auto privind noua comanda de transport in care precizeaza : data si locul de incarcare ; ruta de deplasare pentru a se incadara in km alocati pentru cursa si dislocare ; data si locul de descarcare
- actualizeaza zilnic tabelul centralizator cu cursele efectuate, km alocati, tariful de transport si transmite in timp util situatia completa pentru a se emite factura
- urmareste incasarile din activitatea de transport

CERINTE

- studii medii; studiile superioare constituie avantaj
- experienta de vanzari in transport constituie avantaj
- cunoasterea tehnicilor de vanzari, negociere, comunicare si prezentare; constituie avantaj
- limba engleza (citit, vorbit, scris)la nivel mediu; cunoasterea unei a doua limbi straine constituie avantaj
- disponibilitate pentru deplasari intern si international; disponibilitate de relocare in afara tarii pe perioade scurte (1 luna)
- permis de conducere cat. B

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de transport si distributie nationala.