Relationship Manager - Raiffeisen Leasing (Ploiesti)

Raiffeisen Leasing IFN.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea portofoliului de clienti si furnizori;
- Efectuarea tuturor operatiunilor legate de activitatea de leasing: ofertare, contractare, negociere, analiza financiara;
- Pregatirea aplicatiei de leasing si sustinerea dosarului la Head-Office;
- Mentinerea legaturii cu clientii interni si externi pana la finalizarea contractului;

CERINTE

- Studii superioare finalizate;
- Minim 1 an experienta in vanzari servicii / auto (experienta in leasing constituie avantaj);
- Cunostinte de analiza financiara/contabila;
- Bune cunostinte de operare PC (MS Office);
- Limba engleza - nivel mediu;
- Seriozitate, ambitie, profesionalism;
- Orientare pe client, foarte bune abilitati de negociere;

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru competitiv cu sanse de dezvoltare profesionala;
- cursuri de specializare;
- pachet salarial atractiv.

Raiffeisen Leasing IFN SA este o companie a grupului austriac Raiffeisen in Romania, cu actiuni detinute in cote egale de cate 50% de catre Raiffeisen – Leasing International G.m.b.H. si Raiffeisen Bank SA. Prezenta pe piata romaneasca din anul 2002, aceasta are in prezent 16 birouri teritoriale la nivel national, iar clientii sai sunt in principal persoane juridice, de la IMM-uri la corporatii, multinationale si municipalitati. Oferta de servicii a Raiffeisen Leasing cuprinde leasing financiar pentru: autovehicule, echipamente, imobiliare si achizitii publice.

www.raiffeisen-leasing.ro