Referent Salarizare - Pontator (Ploiesti)

Geseidl Euro Finance Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Verificarea pontajelor şi a foilor colective de prezenţă
* Culegerea datelor din pontaj şi înregistrarea acestora în programul de salarii
* Calculul integral al salariilor, idemnizaţiilor şi al altor drepturi salariale
* Întocmirea şi depunerea statelor de plată şi a declaraţiilor privind obligaţiile către bugetul de stat
* Întocmirea situaţiilor pentru departamentul contabil
* Întocmirea contractelor individuale de muncă şi a documentelor ce decurg din executarea acestora
* Documentare legislativă permanentă

CERINTE

* Absolvent promoţia 2005/2006, studii medii sau superioare cu profil economic sau juridic
* Foarte bune abilităţi de operare PC (Office, Internet)
* Cunoştinţe de legislaţie a muncii
* Cunoştinţe avansate de limbă de circulaţie internaţională (prezintă avantaj)
* Foarte bune abilităţi de comunicare profesională şi lucru în echipă
* Dorinţă de învăţare şi orientare spre construirea unei cariere
* Persoană ordonată şi dinamică
* Capacitate de a păstra confidenţialitatea informaţiilor legate de activitatea desfăşurată
* Permis de conducere (prezintă avantaj)

BENEFICII OFERITE

* Condiţii excelente de lucru
* Oportunitatea de a lucra intr-o echipă dinamică şi profesionistă
* Instruire profesională
* Posibilitatea de a promova în funcţie de performanţe

Societate de contabilitate, expertiză contabilă, audit şi servicii de resurse umane şi consultanţă financiar-contabilă, înfiinţată în iulie 2003 de o echipă de economişti, experţi contabili, inspectori de resurse umane şi specialişti IT, cu sediul principal în Ploieşti şi o reprezentanţă în Bucureşti.

Compania este acreditată ISO 9001 începând cu luna septembrie 2005.

Prin politica de personal pe care o promovăm dorim să oferim tinerilor absolvenţi oportunitatea începerii unei cariere în domeniul financiar-contabil si în acelaşi timp să aducem un spirit novator în compania noastră necesar atingerii obiectivelor şi standardelor de calitate.