PROIECTANT MECANIC STRUCTURI METALICE

PROGECO GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Experienţă în proiectarea structurilor metalice , pentru instalaţii industriale şi în special, pentru schimbătoare de căldură (Air Coolers) precum structuri in otel, scări , pasarele de întreţinere , panouri de inchidere aer, hote aer, susţinatoare de tubulatura etc, inclusiv calculul de verificari mecanice , pana la desenul constructiv.
Candidatii ideali trebuie sa fie posesori ai unei diploma relative corespunzatoare cu disciplina tehnica,de preferat in inginerie si trebuie sa aiba o avansata experienta in proiectarea de baza,detaliu si desen ,utilizand principalele instrumente CAD.
De preferat sunt cei care provin din sectorul de instalatii Oil&Gaz.

CERINTE

Cerinte :
- Cunostinte de AutoCAD
- Abilitati de utilizarea programelor 3D modeling (de preferat Unigraphics NX6, Tekla, Solid Works, Tecometal ecc)
- Cunoasterea Limbii engleze (cunoastera limbii Italiene reprezinta un avantaj)
- Cunostinte de Microsoft Office (Word, Excel)

Alte cerinte constau in cunoasterea scris si vorbit a limbii engleze si italiana.
Necesar sa utilizeze tehnicile informatice avansate
Partea economica ,cu siguranta interesant,va fi corelat cu experienta reala a candidatului.
Candidatii interesati pot trimite unCV la adresa de e-mail :selezione@progeco.net in italiana sau in engleza.

BENEFICII OFERITE

bonuri de masa

Progeco este o societate de inginerie ,constructii si intretinere industrial,in plina dezvoltare.
Functioneaza din anul 1979 in domeniul ingineriei tradizionale si inovatoare ,lucrand pentru principalii clineti nationali si internationali.Sectoarele de interes sunt Oil&Gas,Energetic,Chimic,Petrochimic,dar si on-shore si off-shore.
Progeco este un grup international,cu peste 300 de angajati ,care isi desfasoara activitatea in Itlalia,Romania si Bulgaria.
Din 1999 functionam in Romania la Ploiesti (Engeco Rom SRL)