Programator PHP/ Web developer

PG Web Content Operational

Job expirat

RESPONSABILITATI

- mentine o stransa legatura cu Program Leaderul
- realizeaza website-uri sau administreaza parti ale acestora
- se asigura de respectarea deadline-urilor
- asigura functionarea corecta a instrumentelor de lucru folosite in administrarea site-urilor si a celor folosite in lucrul cu bazele de date existente
- propune si implementeaza noi instrumente pentru imbunatatirea site-urilor existente
- colaboreaza cu WebDesigner-ul in ceea ce priveste standardizarea elementelor grafice existente pe site-uri.
- raporteaza imediat orice problema legata de functionarea site-urilor companiei care poate avea repercusiuni asupra desfasurarii activitatii

CERINTE

Cunostiinte avansate de PHP, MySQL, CSS, XML, Javascript si HTML
- Cunostiinte solide de OOP, software architecture si interface design
- Experienta cu frameworks de preferat WordPress
- Experienta cu platforme de ecommerce
- Experienta cu jQuery
- De preferat cu experienta de lucru cel putin 6 luni
- Capacitate de a lucra independent si in echipa
- Limba engleza este absolut obligatorie!

BENEFICII OFERITE

- Lucru intr-o echipa tanara si entuziasta
- Salariu atractiv

Daca simti ca esti potrivit pentru a te alatura echipei si esti pregatit pentru un test practic, trimite-ne cv-ul tau la adresa cv@gammasource.com

GammaSource este o firma mica dar cu multe proiecte de tip outsourcing pentru firme din strainatate. De-a lungul timpului am dezvoltat cu succes o gama larga de proiecte.