POZITIE: ANALIST RESURSE UMANE / INSPECTOR RESURSE UMANE COR 2009 - COD 342306 / 342304

Biada Expert

Job expirat

RESPONSABILITATI

CANDIDATUL IDEAL:
• Absolvent studii superioare
• Atestat Inspector Resurse Umane
• Cunostinte temeinice privind legislatia muncii
• Limba engleza – fluent
• Cunostinte foarte bune de operare a calculatorului (Excel, Word, Internet)
• Cunostinte operare SAP / ERP
• Permis auto categ. B
ABILITATI SI APTITUDINI:
• De intelegere a comportamentului uman
• De comunicare si de prezentare
• De planificare si organizare
• Initiativa
• Atentie distributiva, concentrare
• Orientare catre lucrul in echipa
• Orientat spre obtinerea de rezultate si eficienta
• Respect pentru termene limita, pentru reguli si proceduri
• Perseverenta
• Flexibilitate, deschidere la sugestii, pozitivism, optimism

CERINTE

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

• Intocmeste si gestioneaza documentele de evidenta a personalului
• Tine evidenta, in conditii de confidentialitate, a documentatiei necesare privind salarizarea, asigurarile sociale, asigura suport departamentului de salarizare (serviciu externalizat)
• Tine evidenta carnetelor de munca, ¿ntocmeste si verifica dosarele de personal, verifica ¿nregistrarea tuturor actelor la ITM, a contractelor individuale de munca, pontajul
• Planifica si tine evidenta concediilor, conform legislatiei ¿n vigoare; realizeaza centralizari si situatii ale concediilor de odihna, medicale, fara plata, prenatale etc
• Inregistreaza si gestioneaza acordarea pachetelor de beneficii, daca este cazul, si
centralizeaza situatia acestora
• Completeaza si ¿ntretine baza de date a angajatilor in format electronic
• Rezolva prompt cererile venite din partea angajatilor
• Gestioneaza calculul, comanda si distribuirea tichetelor de masa
• Tine legatura si colaboreaza cu medicul de medicina muncii
• Realizeaza, pe baza datelor pe care le are la dispozitie, rapoarte si previzionari privind
dinamica personalului, planificari privind bugetele, cheltuielile de personal
• Verifica, centralizeaza si completeaza rapoarte de activitate zilnice/saptamanale/lunare (dinamica personalului, modificari in structura si numarul de personal)

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Salariu motivant
- Tichete de masa;
- Bonusuri.

Toate eforturile noastre urmaresc crearea si consolidarea unui business puternic pentru clientii nostri.
Misiunea noastra este de a gasi pentru clientii nostri cei mai buni candidati, cu experienta, cunostinte superioare, oameni inteligenti si care sa aduca un aport serios companiei angajatoare.
Pentru detalii vizitati site-ul nostru: www.biada-expert.ro

Clientul nostru este unul din lider-ii pe piata serviciilor business to business, activeaza pe piata din Romania din anul 1999 si ofera clientilor sai servicii de cea mai inalta calitate.