Ofiter Programe Vanzari si Calitate

RAIFFEISEN BANK

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura implementarea, monitorizarea si dezvoltarea programelor de vanzari si de calitate la nivelul retelei de unitati teritoriale ale bancii, in vedera eficientizarii proceselor de vanzare, servisare si pentru cresterea calitatii serviciilor oferite clientilor bancii;
Organizeaza si sustine sesiunile de instruire corespunzator programului de vanzari stabilit la nivelul departamentului Proiecte Vanzari si este responsabil de implementarea eficienta, prin coaching, a componentelor programelor de vanzari;
Evalueaza periodic evolutia programelor de vanzari din unitatile implementate si completeaza raportul de vizita, stabileste si agreaza planuri de actiune impreuna cu managementul local;
Evalueaza, ca urmare a observarii, interactiunile dintre clienti si personalul bancii in timpul procesului de vanzare / servisare in sensul respectarii standardelor de calitate a serviciilor ;
Antreneaza personalul implicat in programele de vanzari si calitate pe baza recomandarilor din raportul de vizita, prin:
sprijinirea personalului din Front Office in realizarea procesului de vanzare/servisare si in utilizarea instrumentelor;
imbunatatirea sedintelor de vanzari si a antrenarilor formale si informale sustinute de Directorului unitatii;
evaluarea standardelor de calitate a serviciilor, in unitatile teritoriale repartizate, diferentiat pe tipurile de probleme identificate: standarde unitate si standarde personal

CERINTE

Studii superioare absolvite
Minim 1 an in domeniul bancar
Disponibilitatea de deplasare in reteaua unitatilor teritoriale
Buna utilizare a pachetului MS Office – in special Excel
Minim 1-2 ani experienta anterioara in Front Office (in special Vanzari)
Initiativa, dinamism, creativitate
Abilitati excelente de comunicare, prezentare si organizare
Capacitate de prezentare, preferabil experienta in sustinerea de prezentari
Cunoastinte de limba engleza

DESCRIEREA FIRMEI

Raiffeisen Bank - Banca ta de incredere

Raiffeisen Bank este o banca universala, oferind o gama completa de produse si servicii de cea mai buna calitate persoanelor fizice, IMM-urilor si corporatiilor mari prin multiple canale de distributie: unitati bancare, retele de ATM si EPOS, phone-banking si mobile banking.

Raiffeisen Bank aduce in Romania traditia bancara de peste 130 de ani a grupului austriac Raiffeisen, bazata pe accesibilitate, eficienta si incredere. Raiffeisen Zentralbank Osterreich AG (RZB) Viena este institutia centrala a Grupului Bancar Raiffeisen Bank din Austria, cel mai puternic grup bancar din tara. RZB este cea mai mare banca corporatista si de investitii din Austria si considera Europa Centrala si de Est ca piata strategica unde opereaza o retea de 15 banci cu peste 800 de unitati bancare, prin intermediul Raiffeisen International Bank Holding AG.

Raiffeisen Bank Romania a rezultat prin fuziunea incheiata in iunie 2002 a celor doua entitati detinute de RZB in Romania - Raiffeisen Bank (Romania), infiintata in 1998 ca subsidiara a Grupului RZB, si Banca Agricola, achizitionata in 2001.

Istoricul si traditia de 130 de ani a grupului RZB, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor vor constitui un sprijin în afirmarea talentului tau si te vor ajuta sa-ti transpui visele în realitate. Iti oferim un loc de munca dinamic si provocator si întreg sprijinul necesar pentru a putea obtine rezultate foarte bune.

Viziteaza site-ul nostru www.raiffeisen.ro si afla mai multe detalii despre oportunitatile de cariera din cadrul bancii.