Manager Flota interna

Aquila

Job expirat

RESPONSABILITATI

-monitorizeaza flota de camioane AQUILA prin detinerea de informatii complete asupra pozitiei si stadiului in care se afla fiecare camion (ex: incarcat, in vama, etc.);
-coordoneaza si optimizeaza incarcarile si descarcarile din punct de vedere al rutelor;
-urmareste succesiunea destinatiilor si consumul de carburant in transportul rutier intern;
-mentine contactul permanent cu celelalte departamente din cadrul Diviziei de Transport a Grupului AQUILA & SECA si/sau cu alte departamente, in vederea optimizarii activitatii de transport;
-asigura desfasurarea optima a activitatilor operationale si gestioneaza situatiile de ¿ criza ¿ si/sau forta majora ;

CERINTE

-studii superioare tehnice, preferabil Facultatea Transporturi, specializarea Autovehicule Rutiere;
-experienta relevanta in domeniu : minim doi ani pe un post similar;
-capacitate de administrare a unui buget;
-abilitati de comunicare si negociere si disponibilitate la program prelungit;
-cunostinte operare PC, permis de conducere cat. B.

BENEFICII OFERITE

-conform pozitiei intr-o multinationala

DESCRIEREA FIRMEI

Companie multinationala, lider in distributie FMCG