Manager Divizie Vopsele & Sef Divizie EPS

SC Adeplast SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- organizarea si coordonarea activitatii echipei din subordine;
- stabilirea si urmarirea indeplinirii obiectivelor legate de propriul departament;
- eficientizarea productiei si dezvoltarea de retele noi;
- implementare si dezvoltare strategii de marketing si vanzari;
- coordonarea activitatilor de vanzari la nivel national a diviziei pentru care este responsabil(a);
- cresterea vanzarilor si a rentabilitatii diviziilor pentru care este responsabil(a).

CERINTE

- absolvent de studii superioare;
- experienta in domeniul materialelor de constructii si a vopselelor de cel putin 3-4 ani;
- cunostinte solide de marketing si vanzari;
- competente de management si coordonare echipe de vanzari;
- cunostinte de limba engleza - cel putin nivel mediu

BENEFICII OFERITE

Aplicatiile se pot trimite si direct pe e-mail la adresa office@consultanthr.ro

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru interviurile telefonice preliminare, iar procesul de recrutare este externalizat, deci veti fi evaluat(a) de catre un consultant extern.

Pachetul salarial si beneficiile asociate acestei pozitii se vor discuta in faza finala a procesului de recrutare si selectie.

AdePlast este cel mai important producător român de materiale de construcţii cu trei platforme industriale situate în Oradea, Ploieşti şi Roman.

Din 1996, AdePlast produce materiale de construcții de cea mai buna calitate. Controlată de omul de afaceri Marcel Bărbuț și cu un capital 100% românesc, AdePlast a cunoscut o dezvoltare continuă, atât în România, cât și în țari către care exportă, precum țările arabe, Germania, Moldova, Austria, Ungaria sau Ucraina.

La începutul anului 2013, compania AdePlast s-a reorganizat în trei divizii de afaceri. Afacerea se dezvoltă pe trei direcții strategice: Divizia termosistem, Divizia vopsele si Divizia de mortare uscate. Cele trei platforme industriale ale AdePlast produc o gamă completă de materiale de construcții: adezivi și mortare, polistiren și vopsele în trei regiuni strategice ale țări: Ploiești (Centru-Sud), Oradea (Vest), Roman (Est).