KEY ACCOUNT SALES EXECUTIVES PRAHOVA

SC ZAREA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Responsabil de atingerea obiectivelor de vanzari stabilite in volum si valoare pe zona alocata prin canalul de retele Key Account in principal si prin distribuitori;
2. Urmareste nivelul stocurilor cu scopul de a evita situatiile de "out-of-stock" in retelele Key Account si la distribuitorii alocati;
3. Urmareste activitatea de mercantizare si a echipei de merchandiseri in retele si la distribuitori;
4. Monitorizeaza implementarea politicilor de pret, de prezenta la raft, a politicilor promotionale si a celor privind termenele de plata si credit in retele si la distribuitorii alocati;
5. Implementeaza actiunile de marketing si trademarketing in retelele Key Account si la distribuitori;
6. Stabileste si mentine relatii de parteneriat cu sefii de raion si cu reprezentantii distribuitorilor pe zona alocata;
7. Intocmeste si transmite catre seful direct rapoarte privind activitatea desfasurata;
8. Comunica targetele stabilite catre forta de vanzari a distribuitorului pe zona alocata;
9. Monitorizeaza performanta distribuitorilor alocati, identifica oportunitati de dezvoltare oferind date si suport catre forta de vanzari a distribuitorilor alocati.

CERINTE

1. Studii medii sau superioare;
2. Abilitati de lucru cu computer-ul;
3. Cunostinte de vanzari;
4. Cunoastere foarte buna a pietei (retele Key Account si distribuitori) in judetul Prahova;
5. Gandire analitica;
6. Capacitate de planificare si organizare;
7. Rezistenta la stres;
8. Experienta profesionala: minim 3 ani in domeniul vanzarilor dintre care ideal 2 ani in relatia cu retelele Key Account.

BENEFICII OFERITE

1. Masina de serviciu;
2. Telefon mobil de serviciu;
3. Oportunitati de dezvoltare profesionala intr-un mediu de lucru deschis si placut.

DESCRIEREA FIRMEI

Company member of Schloss Wachenheim Group, Germany.
The leading world-wide company on sparkling wines production.