Junior network administrator

SC.DAAS IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
• Monitorizeaza si intretine reteua IT si de comunicatii Daas
• Instalare si configurare a sistemelor de operare si aplicatiilor specifice Daas
• Asigura support IT clientilor interni Daas
• Intretinere sistem de operare - cunostiinte Windows 2003/2008/2012 Server
• Mentenanta servere - hardware / software (Event Log)
• Creare de noi useri / Modificarea celor existenti in aplicatiile specifice Daas
• Configurare / Intretinere server de mail
• Cunostinte Active Directory
• Instalare de programe noi pe server
• Back-up baze de date si date critice
• Back-up servere (restore point, dizaster recovery, ASR - Automated System Recovery)
• Depanare in cazul unor eventuale probleme hardware si software
• Intretinerea domeniului; Politici de domeniu

CERINTE

• Studii superioare tehnice de preferinta Automatica, Electronica sau Informatica sau student an terminal
• Cursuri speciale: training-uri, certificari IT etc.
• Abilitati de comunicare si negocire
• Rezistenta la efort si stres
• Permis de conducere categoria B
• Domiciuliul stabil in Ploiesti

BENEFICII OFERITE

- tichete de masa
- tichete cadou
- telefon serviciu
- altele

Comert cu echipamente profesionale pentru segmentul HoReCa si segmentul de frig comercial