INTERNSHIP-ADECCO PLOIESTI

ADECCO RESURSE UMANE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Postarea anunturilor de recrutare
- Screening cv-uri
- Introducerea cv-urilor in baza de date
- Programari la interviu
- Arhivarea cv-urilor dupa anumite categorii
- Primirea si contactarea candidatilor
- Promovarea imaginii companiei
- Aplicarea de teste candidatilor

CERINTE

- Student an terminal/ absolvent al unei facultati de Psihologie, Sociologie sau Stiinte Economice
- Persoana dinamica, comunicativa
- Persoana responsabila, spirit proactiv, orientata spre rezultate
- Fara loc de munca in prezent
- Are cunostinte operare PC ¿ MS Office si cunostinte de limba engleza ¿ nivel conversational.

BENEFICII OFERITE

Persoanele selectate vor avea posibilitatea:
- De a invata sa analizeze cv-urile in functie de cerintele clientului
- Sa faca selectia cv-urilor pentru o varietate mare de pozitii
- Sa intre in contact cu candidatii
- Sa participe impreuna cu consultantii nostri la interviuri

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare. Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 8 orase, si reusind in 2005, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 2.500 de noi locuri de munca.