INGINERI DE VANZARI - PLOIESTI/PRAHOVA

HILTI ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sunteti in cautarea unei companii care sa va satisfaca ambitiile in dezvoltarea carierei ?
Pentru organizatia noastra infiintata in Romania angajam:

INGINERI DE VANZARI IN ZONA PLOIESTI/PRAHOVA

Principalele responabilitati :
- Activitate moderna de deservire a clientilor, bazata pe o strategie diversificata de vanzari directe;
- Vanzare de produse si solutii tehnice HILTI, pentru activitatea de constructii;
- Suport tehnic, pentru rezolvarea problemelor clientilor Hilti ;
- Dezvoltarea bazei de date a clientilor, dintr-o anumita zona, si stabilirea de relatii profesionale pe termen lung cu noii clienti;
- Responsabil de realizarea vanzarilor directe in zona alocata;
- Efectuarea de demonstratii cu produsele Hilti.

CERINTE

Pricipalele cerinte :
- educatie de baza tehnica sau economica, minim bacalaureat;
- experienta in vanzari;
- abilitati in comunicare si negociere;
- flexibilitate si mobilitate;
- cunoasterea limbii engleze poate constitui un avantaj;
- abilitati in acumularea permanenta de cunostinte noi;

Daca doriti sa lucrati intr-o companie unde satisfacerea clientilor si a angajatilor este tratata la cel mai inalt nivel, va rog sa trimiteti un CV cu fotografie si scrisoare de intentie.

Hilti va analiza fiecare raspuns din partea candidatilor, dar din cauza volumului mare de raspunsuri, numai candatii potentiali vor fi contactati. Termenul limita este de 30 zile de la aparitia anuntului.

BENEFICII OFERITE

Oferim posibilitatea construirii unei cariere in cadrul unei echipe tinere, care se dezvolta repede, parte a unei companii multinationale.

DESCRIEREA FIRMEI

The Company
Operating in 120 countries with an annual turnover of EUR 2,1 billion, Hilti is the partner worldwide for construction and building maintenance professionals. Over 14 000 people work for Hilti in sales marketing, research, development and manufacturing. We provide our customers with products, systems solutions, advice and service which lead the market in terms of quality, added value and innovation.
We offer the oportunity to learn our business, achieve excellent results and to develop yourself further within an international organisation. For the right candidates, the chance to develop into our senior management positions is a genuine prospect.
Hilti values the time of every potential candidate who responds to this ads, but due to the high volume of responses, only potential candidates will be contacted within a time frame of 1 month.