Inginer vanzari echipamente armaturi industriale

SC Ludav Trading SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Intocmirea ofertelor si a solutiilor tehnice; urmarirea ofertelor pana la negocierea contractelor si incheierea vanzarii
• Crearea unui portofoliu propriu de clienti si intretinerea portofoliului existent
• Vizitarea clientilor in tara - prezentarea ofertei generale, prezentare de produse noi, identificarea nevoilor si obiecţiilor clientului, negocierea condiţiilor de efectuare a tranzacţiei, etc
• Indeplinirea targetului de vanzari si de activitati lunare
• Acordarea de asistenta tehnica clientilor si potentialilor clienti inainte si dupa vanzare, puneri in functiune, demonstratii etc
• Intretinerea relatiei cu furnizorii externi - cereri de cotatii, comenzi, confirmari, organizare transport, raportari
• Efectuarea de traduceri pentru documentatia tehnica a produselor din portofoliu
• Pregatirea si participarea la traininguri interne si externe
• Diverse rapoarte catre superiori

CERINTE

• Obligatoriu absolvent studii superioare profil tehnic
• Minim 3 ani experienta in vanzari de echipamente pentru automatizari industriale sau armaturi industriale (valve, electrovalve, actuatoare electrice)
• Bune cunostinte de limba engleza - nivel avansat
• Foarte bune cunostinte operare PC - MS Office (Word, Excel, Power Point). Cunoasterea programelor Corel Draw, AutoCAD reprezinta un avantaj
• Capacitate de analiza si organizare, capacitate de respectare a termenelor, bune abilitati de negociere, autodidact, perseverenta, atitudine pozitiva
• Disponibilitate pentru deplasare in tara si strainatate
• Permis categoria B

BENEFICII OFERITE

• pachet salarial atractiv, corelat cu performanta
• posibilitati de dezvoltare a carierei
• posibilitati de instruire profesionala in tara si in strainatate

Societatea comerciala LUDAV TRADING SRL a fost infiintata in anul 2010, avand o echipa puternica, cu experienta in vanzarile adresate segmentului industrial, fiind un furnizor de cosumabile destinate activitatilor de intretinere si reparatie in domeniul industrial.Comercializand repere de diferite tipodimensiuni, se asigura consultanta si se ofera solutii tehnice privind alegerea produsului potrivit cerintelor fiecarui client prin intermediul agentilor de vanzari. Cele doua directii complementare in care este divizata activitatea noastra si prin care urmarim sa obtinem satisfactia clientului, sunt promptitudinea si calitatea.