Inginer vanzari aplicatii tehnice, Ploiesti

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

In calitate de reprezentant de vanzari, veti promova serviciile si produsele companiei catre beneficiari din zonele Prahova, Dambovita, Bucuresti si Moldova. Scopul promovarii este incheierea de contracte cu clienti care exista deja in portofoliul companiei, cu care exista deja colaborari, dar si prospectarea pietei pentru a incheia colaborari noi, cu clienti noi.
Produsele sunt diferite aplicatii/ sisteme care sunt folosite pentru transportul fluidelor, in special in industria petroliera (pompe submersibile, centrifugale, volumetrice, ermetice etc.).
Va trebui sa intelegeti nevoile intalnite la sediul clientilor si va trebui sa transmiteti informatii corecte si fidele catre colegii dumneavoastra ingineri, care vor crea solutii pentru nevoile clientilor.
Veti activa intr-o companie multinationala, cu un istoric insemnat si majoritatea activitatii se va desfasura pe teren.

CERINTE

Sunteti persoana potrivita pentru a candida pentru acest post daca:

- ati finalizat studii superioare tehnice;
- ati activat pana acum intr-un departament care v-a permis sa invatati si sa cunoasteti foarte bine mecanismele si metodele de transport al fluidelor (ex: un departament de mentenanta);
- ati vandut pana acum asemenea produse;
- aveti carnet de conducere si sunteti dispus la mobilitate;
- cunoasteti limba engleza nivel avansat;
- cunoasteti limba germana (de preferat, nu este cerinta obligatorie);
- aveti cunostinte si experienta in operare PC;
- sunteti o persoana comunicativa, va plac oamenii, puteti sa aveti multe intalniri zilnic fara sa obositi sau sa va plictisiti;
- sunteti confortabil cu ideea de a comunica frecvent cu superiorii, colegii, in vederea transmiterii unor rapoarte periodice si de a discuta anumite situatii/ provocari cu membrii echipei.

BENEFICII OFERITE

Compania ofera training in prima luna, doua saptamani in tara si o saptamana la Sediul Central al companiei, in Austria.
Masina de serviciu si laptop-ul pentru o buna desfasurare a activitatii sunt asigurate de catre companie.
Salariul se negociaza cu angajatorul si este format dintr-o parte fixa si una de comision din vanzari.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Sunteti profesionistul de care avem nevoie, iar noi suntem profesionistii care va propun cele mai bune optiuni de angajare.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.