Inginer Tehnolog

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati:
Este in permanenta legatura cu AME (Advanced manufacturing engineering) in vederea aplicarii celor mai bune practici si standardizari ale proceselor.
Coordoneaza proiectele de crestere, standardizare, imbunatatire si reducere de costuri
Identifica nevoiele de crestere de capacitate si coordoneaza achizitionarea echipamentelor in aceasta directie.
Coordoneaza activitatea de intocmire a specificatiilor tehnice pentru noile echipamente.
Coordoneaza activitatea de receptie, implementare si omologare a echipamentelor.
Defineste capacitatea teoretica a echipamentelor.
Pregateste documentatia de lucru specifica fiecarui echipament (instructiuni de lucru), si acorda suport la elaborarea planului de operatii.
Pregateste si valideaza lista de consumabile de productie, defineste stocurile de siguranta si ofera suport compartimentului cumparari pentru identificarea de furnizori.
Coordoneaza activitatea de instruiere a departamentelor productie si mentenanta pentru noile echipamente.
Defineste si comunica departamentului calitate proces sistemele si dispozitivele de prevenire a erorilor de operare
Defineste, actualizeaza si comunica departamentelor calitate proces si mentenanta lista dispozitivelor care genereaza cote critice ale produselor.
Coordoneaza elaborarea si actualizarea PFMEA general pentru echipamentele din productie.
Participa la analiza reclamatiilor si colaboreaza cu departamentul calitate in vederea reducerii nivelului de PPM.
Defineste layout-ul masinilor, fluxurile de componente pe linie si amplasarea echipamentelor de productie.

CERINTE

Studii:
• Superioare tehnice.
• Limba engleza – fluent conversational
Experienta:
• bune cunostinte despre procese de asamblare/prelucrari mecanice din industria mecanica, fluxuri de productie
- cunostinte legate de asigurarea calitatii
- minim 2-3 ani experienta in departament productie sau tehnic in industria mecanica.
• Flexibilitate, abilitati de comunicare si de influentare
• Motivat, spirit de echipa, orientare spre obtinerea rezultatelor si spre client

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix plus tichete de masa;
- Telefon de serviciu;
- Premii de Paste si Craciun;
- Posibilitate de promovare pe postul de Director Productie.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro