Inginer sistem pentru sediul central din Ploiesti

PLUDI MARKET SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- instalare hard si soft
- suport training oferit operatorilor PC in probleme legate de hardware si software
- administrare PC cu Win NT/XP
- administrare sistem gestionare marfuri
- administrare case de marcat, inclusiv cantare electronice, scanere, aparate MDE
- pregatirea transferului de date la instalarea PC-urilor si a caselor de marcat

CERINTE

- cel putin 2 ani experienta in domeniul PC, in special in service utilizatori PC,scanere si case de marcat precum si gestionare marfuri
- experienta in utilizarea Windows,DOS,LAN si MS Office, XP
- cunostinte solide in conectarea PC-urilor la retea
(Netware 4/5)
- cunostinte bune despre partea hard a PC-urilor si a caselor de marcat, precum si despre sisteme specifice comertului
-cunostinte de baza - baze de date SQL
- licenta in specializarea IT constituie avantaj
- mobilitate, disponibilitate, capacitate de a lucra sub stres
- carnet de conducere categoria B
- abilitatea de a lucra individual si in echipa
- cunoasterea limbii engleze sau a limbii germane

BENEFICII OFERITE

- procese de munca optime pe baza unopr tehnologii de ultima ora
- loc de munca sigur si de viitor intr-o companie de anvergura si de succes
- o echipa tanara si motivata
- bune sanse de formare a unei cariere in domeniu
- salariu motivant

Pludi Market SRL este o retea de magazine de tip discount apartinand concernului german Tengelmann, grup cu vechime si experienta la nivel mondial.
In prezent in Romania exista 71 magazine Pludi Market , urmand ca reteaua sa se extinda in urmatorii ani.