Inginer Sistem IT

AMROMCO Energy SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Instalare sisteme de operare pentru statiile de lucru, configurarea acestora si instalarea aplicatiilor necesare;
Furnizare de help desk pentru personalul companiei si pentru contractori;
Supraveghere, intretinere si configurare a sistemelor de backup, securitate, antivirus, VOIP – telefonie, videoconferinta si audioconferinta;
Mentinere retea de date si voce din punct de vedere hard si soft;
Instalare si intretinere periferice (printere, scannere, copiatoare);
Supravegherea si mentinerea in functiune a echipamentelor de comunicatie;
Intretinerea stocului de consumabile;
Reparatii usoare la echipamentele si perifericele IT;
Asigurarea legaturii cu furnizorii de servicii, echipamente si consumabile IT.

CERINTE

Minim 3 ani experienta in domeniul IT help desk / inginer de system;
Facultate de profil telecomunicatii absolvita;
Cunostinte solide privind: sisteme de operare W7 si XP, Citrix, Microsoft Office, aplicatii web, sisteme VOIP, sisteme de audio si video conferinta;
Cunostinte avansate de limba engleza;
Capacitatea de a evalua si rezolva problemele aparute in mod independent;
Abilitati de comunicare eficienta cu colegii, conducerea, clientii interni si externi.

BENEFICII OFERITE

TBD