Inginer proiectatnt -Instrumentation

ENGECO ROM SRL PLOIESTI

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatii ideali trebuie să fie în posesia unei diplome tehnice in sectorul electric / electronic. Va fi apreciata experiența anterioară în proiectarea instalatiilor de petrol si gaze si energie electrică.
Cerințele de bază sunt:
bune cunostinte limba engleza vorbit/scris (limba italiana constituie un avantaj),
o buna cunoastere in utilizarea soft-urilor informatice de uz comun si diponibilitatea pentru deplasari in strainatate.

CERINTE

Experiență în proiectarea electro-instrumentală de bază și design detaliat, prin utilizarea de instrumente CAD majore. În special, vor fi apreciate cunostintele in instrumente de control ale instalației și packages, cum ar fi:
turbine cu gaz și abur
compresoare centrifugale
piston cu șurub
pompe, motoare, si racitoare de aer
Bune cunostinte in programele UNIGRAPHICS NX, SOLID EDGE,CATIA si similare.
Se vor accepta doar persoanele din Ploiesti si jud. Prahova.
Se vor lua in considerare cv-urile in limba engleza.

BENEFICII OFERITE

Oferta economica va fi proportionala cu experienta reala a candidatului
Bonuri de masa

proiectare industriala pentru instalatii in domeniu petrol&gaze,rafinarii,chimei,petrochimie,energetic,constructii , off shore,on shore