Inginer proiectant constructor

S.C. Optimatic Solutions.S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Proiectare pentru toate fazele (Studii de fezabilitate, Proiect tehnic, Detalii de executie);
- Planuri de armare si cofraj;
- Planuri de detaliu structuri metalice (estacade, scari metalice, platforme metalice, etc.)
- Intocmire Breviare de calcul, Caiete de sarcini, documentatie pentru obtinere avize, acorduri si pententru obtinere autorizatie de construire;

CERINTE

Absolvent studii superioare Facultatea de Constructii Civile
· Cunoștințe fundamentale în activitatea proiectării în construcții;
· Creativitate și perseverență;
· Abilități organizatorice și de coordonare a unui proiect și experiența muncii în echipă;
· Abilități de comunicare verbală și în scris;
· Abilități în luarea deciziilor, și de a executa, atunci când este cazul, modificarea proiectului;
· Atenție la detalii;

· Pricepere și tact, atât în relația cu colegii, cu executantul, cât și cu beneficiarul;
· Capacitate de a lucra atât singur cât și în echipă la fazele elaborării unui proiect;
· Capacitatea de a lucra cu termen limită; Capacitatea de a lucra in echipa;
· Pricepere în efectuarea de analize, rapoarte, propuneri și corespondență concise si corecte;
· Cunoscător de limba engleză (mediu).
· Cunostinte solide AutoCAD 2D (3D este un avantaj), orice alt program de simulare este un castig. nbsp; · Familiarizat cu normele si legile romanesti si europene in vigoare; EUROCODURI;
· Disponibilitatea deplasării în teren pentru culegerea informațiilor necesare realizării proiectelor și participarea la faze determinante;

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa

Societarea este specializata in activitati de proiectare / inginerie / consultanta in domenile proces, electric, automatizare, conducte, PSI mediu pentru industria de petrol si gaze, depozite produse petroliere, statii incarcare-descarcare produse petroliere, spalatorii auto, studii amplasament investitii industriale.