Inginer proiectant conducte (piping)

S.C. Optimatic Solutions.S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

- Proiectare pentru toate fazele (Studii de fezabilitate, Proiect tehnic, Detalii de executie);
- Intocmire de Specificatii tehnice, Breviare de calcul si Caiete de sarcini;
- Verificari documentatie subcontractori;
- Selectarea ofertelor tehnice si comerciale;
- etc.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

- sigur;
- motivat;
- flexibil;
- competent;
- capabil de lucru in echipa;
- cunostinte în AutoCAD, I-Sketch, Smart Plant Isometrics (orice alt program de simulare este un castig);
- cunostinte solide in realizarea schemelor izometrice, clase de conducte, liste de materiale, etc.
- familiarizat cu normele si legile romanesti si europene in vigoare;
- cunoştinţe despre furnizori / producători din piaţa specifica industriei petroliere;
- familiarizat cu utilajele din industria petrolului;

Societarea este specializata in activitati de proiectare / inginerie / consultanta in domenile proces, electric, automatizare, conducte, PSI mediu pentru industria de petrol si gaze, depozite produse petroliere, statii incarcare-descarcare produse petroliere, spalatorii auto, studii amplasament investitii industriale.