Inginer mecanic junior

Adecco Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

Iti doresti o cariera in domeniul achizitiilor in mediul industrial? Vrei sa inveti cele mai noi metode si tehnici de aprovizionare?
Atunci nu ezita si aplica la acest post pentru a intra in cadrul unui colectiv tanar, dinamic orientat spre dezvolatre al unei companii italiene aflate in plina ascensiune.

Responsabilitatile tale vor fi:
-asigurarea aprovizionarii cu materii prime de la furnizorii interni si externi
-intocmirea de cereri de oferte si analiza lor
-prospectarea pietei de furnizori potentiali
-elaborarea bugetelor necesare pe diferite proiecte

CERINTE

- este absolvent al unei facultati cu profil tehnic (TCM-avantaj)
- cunoaste procesul de productie pentru turnatorii, prelucrari prin aschiere, montaj, sudura...
- are cunostinte in ceea ce priveste materiale ca: fonta, fier, tabla, teava,inox...
- are abilitati de negociere si de sinteza
- are foarte bune cunostinte de limba engleza/ sau italiana
- opereaza foarte bine cu calculatorul

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare. Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 8 orase, si reusind in 2005, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 2.500 de noi locuri de munca.