INGINER MECANIC - echipamente statice si dinamice (Ploiesti)

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmire fise tehnice pentru echipamente statice si dinamice;
- Intocmire specificatii tehnice pentru utilaje rafinarie;
- Intocmire liste de echipamente;
- Solutii tehnice pentru fazele de ofertare si in timpul realizarii proiectului;
- Elaborare instructiuni si proceduri de lucru;
- Evaluarea tehnica a tuturor echipamentelor din punct de vedere mecanic;
- Conceperea/crearea de solutii tehnice pentru diferite proiecte;
- Identificarea, respectiv anticiparea problemelor din proiect si evitarea/rezolvarea acestora;
- Coordonarea proiectelor cu celelalte departamente, asigurand rezolvarea eventualelor
neconcordante;
- Vizite in santier impreuna cu inginerii de la alte departamente ale companiei;
- Masuratori si relevee in santier;
- Intocmire diverse rapoarte, cum ar fi: rapoarte de santier, procese verbale etc.
- Analiza cererilor de oferta de la client si pregatirea ofertelor tehnice, cuprinzand activitatile de
utilaje statice si dinamice, ore/om, presupuneri si excluderi specifice.

CERINTE

• Experienta pe un post similar
• Studii superioare de specialitate
• Abilitati foarte bune de comunicare, responsabilitate;
• Limba engleza: nivel avansat
• cunostinte generale utilizare PC (World, Excel, Internet);
• cunostinte generale programe specifice: AutoCad, Smart Plant Isometrics, Catia V5,
Autodesk Inventor, Solid Works, Adobe Photoshop, Corel Suite.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/