INGINER CHIMIST CERCETARE - Ecomaster Servicii Ecologice

ROMPETROL GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ecomaster - Servicii Ecologice este prima companie furnizoare de servicii de ecologie industriala din Romania. Infiintata in anul 2001 Ecomaster este companie membra a Grupului Rompetrol lucrand indeaproape cu entitati ale acestuia, in special rafinariile Petromidia si Vega. In prezent, compania desfasoara activitati de colectare si tratare a reziduurilor industriale si petroliere in punctele sale de lucru din Ploiesti si Constanta. Reunind o echipa ambitioasa de specialisti in domeniu, compania Ecomaster planuieste sa devina lider de piata regional in sectorul sau de activitate.

CERINTE

- efectueaza documentarea in vederea optimizarii proceselor tehnologice in conditiile respectarii legislatiei;
- efectueaza analize chimice si determinari conform documentatiilor tehnice si normativelor in vigoare;
- contribuie la elaborarea retetei si a formulei tehnologice aplicabile in procesul de tratare a reziduurilor petroliere;
- propune solutii practice bazate pe experimente de laborator in vederea aplicarii rezultatelor acestora la scara industriala;
- intocmeste rapoarte tehnice privind retetele si etapele tehnologice propuse.

BENEFICII OFERITE

- Studii superioare - specialitatea chimie;
- Experienta intr-un post similar reprezinta un avantaj;
- Cunostinte de operare PC ¿ MS Word, Excel ¿ nivel mediu;
- Cunostinte de limba engleza ¿ nivel mediu.