INGINER

SC SOCERAM SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordoneaza Productie.
- Asigura Calitatea totala a produselor, coordoneaza mijloacele umane, materiale si logistice pentru a livra clientilor produse conforme la nivelul de calitate cerut si in timpul cerut ;
- Asigura in permanenta realizarea obiectivelor de productie care ii sunt fixate, respectand standardele de calitate, securitate, costuri, timp si motivare a personalului ;
- Vegheaza si contribuie in permanenta la respectarea principiilor de organizare a productiei
- Propune si realizeaza actiunile de ameliorare a calitatii si de optimizare a fluxurilor si a productivitatii ;
- Asigura calitatea produselor, asigura mijloacele necesare pentru a garanta nivelul de calitate cerut (indicatori, analiza cauzelor, proceduri, formare, actiuni de ameliorare, …) ;
- Organizeaza echipele de productie in functie de contextul productiei ;
- Realizeaza evaluarile individuale de performanta a personalului de productie ;
- Propune actiuni de gestiune a echipei : integrarea noilor angajati, formare, evaluare, remuneratie, promotii interne, etc.
- Vegheaza in permanenta la respectarea regulilor legate de legislatia muncii, de protectia muncii si ergonomia la locul de munca ;
- Se asigura ca regulile de securitate sunt respectate

CERINTE

Studii superioare tehnice
Experienta profesionala: 3 ani
Limbi straine: Engleza
Permis de conducere - avantaj
Cunostinte PC, AUTOCAD 2D/3D , MS Office, eventual un soft de calcul structuri.
Capacitate de sinteza, spirit analitic;
Claritate in comunicare/ transmitere date, capacitate de analiza;
Abilitate in utilizarea mijloacelor eficiente de comunicare in cadrul proiectului (e-mail, web, soft-uri profesionale, camera foto digitala)

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant, tichete de masa, telefon de serviciu

producator materiale de constructii\\; BCA, caramida, adezivi, gleturi, profile