Graphic & Web Designer (freelancer, project-based)

APACHEMEDIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Propune si creaza concepte de design pentru identitate vizuala, layout-uri, mockup-uri etc. pe baza brief-ului primit;
- Pregateste materialul pentru tipar;
- Optimizeaza mockup-ul pentru web (HTML);
- Organizeaza/Coordoneaza proiecte;

CERINTE

- Studii de specialitate arte plastice: grafica, design;
- Experianta minim 3 ani;
- Vector Tools: Adobe Illustrator, Macromedia Freehand, CorelDraw;
- Authoring Tools: Adobe Photoshop, Adobe ImageReady, Macromedia Fireworks, Dreamweaver,
- Tools Desktop Publishing and Office: QuarkXPress, Adobe PageMaker, Microsoft Office;
- Platforme: Windows 9x/NT/XP sau MAC OS 9/X;
- Limba engleza nivel mediu.
Prezentare portofoliu URL
Reprezinta un avantaj:
Macromedia Flash, Director.

APACHEMEDIA este agentie de publicitate full service. Principala activitate o reprezinta crearea de branduri si identitati vizuale.
Compania si-a diversificat continuu activitatea, adaugand la activitatea de baza cea de dezvoltare si furnizare de solutii si servicii software - web based.