Front-End / Back-End Developer ( Web Developer) Programator PHP

Diamond Consulting 2000

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam colega / coleg ambitios, care sa se alature unei echipe entuziaste care face performanta in fiecare luna.
(Atentie: job -ul este FullTime pentru o locatie din Ploiesti! - asadar, daca ai un motiv oricat de mic sa te relochezi in Ploiesti te asteptam sa-ti oferim aceasta posibilitate)

Ne vom intelege excelent daca:
in plan personal
- esti comunicativ, sincer, iti place viata, iti plac lucrurile facute cu simtul raspunderii, iti place sa inveti lucruri noi
- proactivitatea este o stare de spirit: vii cu solutii, faci roata sa se invarta, intrebi si insisti, dar stii si cand sa te opresti si cand sa asculti parerea altora (nu s-o auzi)
- stii sa-ti recunosti greselile, sa ceri ajutor, sa inveti sa treci peste greseli intr-un mod constructiv

CERINTE

- Experienta practica de minim 3 ani in dezvoltarea de site-uri sau aplicatii cu PHP si MySQL
- Experienta in design si optimizare de baze de date
- Cunoasterea a cel putin unui framework PHP MVC
- Experienta practica si buna cunoastere a programarii orientate pe obiecte in PHP, MVC, AJAX, Design Patterns, Securitate web
- Cunostinte practice de HTML, CSS, Javascript, jQuery
- Cunoştinţe bune de limba engleză
- Reprezintă un plus experienţa în: performance tuning, caching, CMS-uri
- Iti documentezi codul si folosesti norme de formatare si organizare a codului
- Esti o persoana creativa si poti propune solutii la problemele intalnite

BENEFICII OFERITE

- participi la implementarea si dezvoltarea proiectelor clientilor companiei
- te vei ocupa, impreuna cu echipa, de: software&database design, executie, mentenanta, dezvoltare, imbunatatire, scalare proiecte noi si existente

Vei fi membrul unei echipe in care primeaza profesionalismul, inovatia si placerea de a fi in bransa.
Salariul atractiv ce va fi negociat in urma interviului.
Mediu de lucru prietenos si echipa open-minded.

De ce sa lucrezi cu noi?
- pentru ca apreciem performanta si te ajutam sa cresti pe toate planurile
- pentru ca ne plac oamenii noi, de la care avem de invatat

Companie 100% Romaneasca, cu radacini din Bucuresti, Ploiesti si Brasov, prestam de mai bine de 10 ani servicii de
- outsourcing
- online marketing
- custom web software

Cu un know-how excelent, echipa noastra de programatori este pregatita sa accepte orice provocare.
In prezent am ajuns intr-un punct in care activitatile departamentului de development depasesc posibilitatile actuale de productie. Asadar, daca esti gata pentru o colaborare pe termen lung, te invitam sa ne fii coleg si totodata prieten.