Farmacist/Asistent de farmacie

TRI FARM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Interactioneaza cu clientul si face recomandari individualizate, in functie de nevoile sale
- Elibereaza retete
- Introduce facturi in gestiune
- Verifica si urmareste stocurile
- Verifica si centralizeaza retetele pentru Casa de Asigurari.

CERINTE

Candidatul ideal:
- Studii superioare de specialitate finalizate
- Experienta in farmacii cu circuit deschis - constituie avantaj
- Certificat de Membru al Colegiului vizat pe anul 2015/ pentru farmacisti si asistenti
- Abilitati de relationare si comunicare.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant
- Programe de training si instruire.

Grupul Maxifarma are ca principal domeniu de activitate comercializarea cu amanuntul a produselor farmaceutice in unitati specializate. Compania a avut o etapa rapida de dezvoltare incepand cu 2007, deschidere de noi unitati, intrarea pe pietele de retail din Buzau si Dambovita. In acest moment grupul este format din 27 de farmacii comunitare in judetele Prahova, Buzau si Dambovita.