Economist - specialist in export

CONFIDENTIAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitatile postului sunt:
- redactarea contractelor, si introducerea acestora in SAP
- corespondenta comerciala pre si post-contractuala
- verificarea balantei de plati, corespondenta in vederea incasarii
- verificarea cu banca a incasarilor zilnice
- corespondenta in vederea asigurarii marfii
- pregatirea, transmiterea instructiunilor de livrare/comenzi
- certificarea documentelor de export
- asigurarea documentatiei privind fundamentarea reclamatiilor aparute

CERINTE

Pentru a ocupa acest post, trebuie sa corespundeti urmatoarelor cerinte:
- sa aveti studii superioare
- sa aveti o vechime de minim 2 ani in domeniu
- sa cunoasteti bine programul SAP/R3
- sa aveti cunostinte specifice activitatii de import-export
- sa aveti cunostinte in comert exterior, transport international, si tranzactii internationale

BENEFICII OFERITE

Va oferim pe langa un salariu cu adevarat competitiv, tichete de masa, prime, servicii medicale, si alte beneficii, avand si oportunitati reale de dezvoltare profesionala, intr-un mediu interesant, stimulent.

O firma cu renume in domeniul petrolului angajeaza in Ploiesti economist - specialist in export.