Economist

PLUDI MARKET SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- evidenta extrase bancare
- intocmirea si urmarirea documentelor contabile,
- administrarea conturilor in SAP R3,
- efectuarea inscrierilor in registrele de evidenta,
- respectarea termenelor pentru sfarsitul lunii si anului,
- aplicarea si respectarea legislatiei fiscale romanesti,
- corespondenta cu filialele, furnizorii si clientii.

CERINTE

- experienta in contabilitate
- dexteritate si siguranta in utilizarea produselor Microsoft si SAP R3,
- buna cunoastere a legislatiei fiscale romanesti,
- angajament personal, flexibilitate,
- studii superioare incheiate in domeniul economic
- capacitate de a lucra intr-o echipa,
- cunostinte engleza/germana - prezinta avantaj

BENEFICII OFERITE

- sanse de cariera intr-un mediu profesionist,
- loc de munca sigur si de viitor intr-o companie multinationala de succes,
- o echipa tanara si motivata,
- pachet salarial motivant.

Pludi Market SRL este o retea de magazine de tip discount apartinand concernului german Tengelmann, grup cu vechime si experienta la nivel mondial.
In prezent in Romania exista 82 magazine Pludi Market , urmand ca reteaua sa se extinda in urmatorii ani.