Dispecer transport intern si international

Aquila Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Monitorizarea flotei de camioane prin detinerea de informatii completeasupra pozitiei si stadiului - Monitorizarea flotei de camioane prin detinerea de informatii completeasupra pozitiei si stadiului în care se afla fiecare camion (ex: încarcat, in vama, etc.);
- Coordonarea si optimizarea incarcarilor si descarcarilor din punct de vedere al rutelor, succesiunilor de destinatii si consum de carburant în transportul rutier intern si international ;
- Contactul permanent cu celelalte departamente din cadrul organizatiei în vederea optimizarii activitatii de transport;
- Asigura desfasurarea optima a activitatilor operationale si gestioneaza situatiile de criza si/sau forta majora ;

CERINTE

- cunostinte de operare pe calculator: Nivel avansat
- cunostinte minime de GPS- limbi straine :Engleza-avansat,
- avantaj:Germana/Maghiara/Italiana/Spaniola/Franceza
- gandire logica, putere de convingere,seriozitate,
- bun negociator, abilitatea de lucru in echipa,
- experienta relevanta in domeniul transportului intern si international,
- cunostinte minime obligatorii de geografie si administratia romaneasca;
- cunostinte minime obligatorii administrative despre tarile europene;
- cunostinte privind modul de operare al documentelor cerute de vama in transportul international;
- cunostinte minime obligatorii despre raspunderi si asigurari;
- rezistenta la stres, bun negociator, atentie distributiva;
- capacitate si dorinta de a asimila notiuni tehnice legate de transportul rutier.

BENEFICII OFERITE

- conform politicii unei multinationale

DESCRIEREA FIRMEI

- Companie multinationala, lider in distributie FMCG
- activeaza in domeniul distributiei, transportului intern si international si cel al furnizarii de servicii logistice.