DIRECTOR DEPARTAMENT

bauMax

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizarea, formarea si gestionarea echipei din subordine (25 de angajati);
Asigurarea necesarului de produse si depozitarea optima a acestora, conform politicii bauMax;
Responsabilitate privind vanzarile, productivitatea precum si costurile departamentului;
Coordonarea optima a sortimentului de produse din departament;
Aplicarea politicilor comerciale bauMax.

CERINTE

Studii superioare;
Cunostinte de limba engleza / limba germana (nivel mediu) constituie un avantaj;
Experienta in vanzari, comert sau servicii ;
Disponibilitate de deplasare si relocare;
Foarte bune abilitati manageriale;
Capacitate de organizare, planificare si control;
Spirit de initiativa, dorinta de perfectionare continua;
Spirit de echipa;
Cunostinte avansate de operare a MS Office

Compania bauMax reprezinta in Austria si in tarile Europei Centrale si de Est in care se extinde un pionier al conceptului comercial Do-it-yourself. Oferim un sortiment bogat de produse de materiale de constructii si bricolaj, asiguram servicii multiple si avem o politica atragatoare de preturi pentru cele mai diversificate cerinte.
Compania bauMax considera echipa sa de angajati ca o familie, ne bazam pe activitatea in echipa, grija reciproca, recunoastere si promovare.
Compania bauMax este lider de piata in Austria, Cehia, Slovacia, Slovenia, Croatia si Ungaria.
bauMax Romania are magazine deschise la Brasov, Sibiu, Cluj-Napoca, Targu-Mures, Craiova. In viitorul apropiat urmeaza deschiderea magazinelor din Suceava si Bacau.