Director Calitate

WAM Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizeaza, coordoneaza si controleaza activitatea Departamentului Calitate.
Pastreaza legatura cu furnizorii societatii pentru obtinerea de certificate de calitate, certificate de conformitate.
Verifica documentatia tehnica, intocmeste si/sau avizeaza proceduri specifice.
Raspunde de controlul calitatii in timpul tuturor etapelor de fabricatie.
Participa la omologarile de produse.
Intocmeste raportari periodice.

CERINTE

Studii superioare tehnice.
Experienta in domeniul calitatii.
Cunostinte avansate de limba engleza sau italiana.
Cunostinte avansate ale programelor MS Office.

BENEFICII OFERITE

Ocazia de a lucra intr-o companie multinationala. Training in tara si in strainatate. Dezvoltarea profesionala pe baza unui plan de cariera.

Leader mondial in productia de transportoare elicoidale si filtre pentru siloz. Producerea si comercializarea echipamentelor pentru manipularea pulberilor si a materialelor granulare, confectii metalice, prelucrari mecanice, proiectare si programare utilaje industriale.

www.wamgroup.com