CREDIT CONTROLLER / PLOIESTI

PIRITEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

-intocmirea rapoartelor cu situatia creantelor si managementul acestora (prin relatia directa cu agentul de vanzari responsabil de la care cere raportare);
-avertizarea agentilor de vanzari despre scadente si solicitarea raspunsului acestora;
-evidenta contractelor firmei cu clientii, pe fiecare sucursala in parte si corelarea termenelor comerciale (discount, credit, termen de plata) cu cele din ERP (Socrate);
-urmarirea bugetelor de achizitii conform contractelor (corelarea intre cifrele realizate de client si promisiunea acestuia contractuala);
-urmarirea scadentelor clientilor si respectarii conditiilor comerciale acordate acestora de catre agentii de vanzari (daca nu au dat alte conditii decat cele contractuale);
-verificarea fiselor de cont cu clientii si deblocarea acestora in vederea emiterii facturii de vanzare;
-tine legatura cu persoanele desemnate din Departamentul Contabilitate si cel Financiar pentru corelarea soldurilor si a oricaror situatii care au legatura cu banca;
-intocmirea facturilor de penalizare, pentru clientii care au intarziat la plata facturilor precedente;
-intocmirea raportului cu solduri totale neancasate/agent si instiintarea CEO si sefii de sucursale prin e-mail;
-evidenta clientilor care au fost acceptati pentru scontare cu bilete la ordin si facturi.

CERINTE

-persoana cu experienta in domeniu, minim 2ani, dornica de a lucra intr-un mediu dinamic;
-cunostinte temeinice de utilizare PC;
-foarte bune abilitati de comunicare;
-responsabila, meticulosa si organizata.

BENEFICII OFERITE

-un pachet salarial competitiv;
-posibilitati de dezvoltare in cadrul unui colectiv tanar si dinamic.

PIRITEX este unul din liderii nationali in piata finisajelor si pardoselilor din Romania.Compania este activa in domeniul logistic, al distributiei si retailului, operand structuri de vanzare si o retea de magazine la nivel national.