COORDONATOR TRANSPORT INTERNATIONAL / PLOIESTI

SC PIRITEX SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-mentinerea legaturii cu furnizorii si clientii internationali, negocierea contractelor de transport, urmarirea desfasurarii contractului de transport international, intocmirea rapoartelor de activitate;
-coordonarea activitatilor specifice transportului international de marfuri (rutier, feroviar, maritim, fluvial).

CERINTE

-absolvent studii medii/superioare;
-experienta semnificativa in servicii de transport ( domeniul fluvial-maritim constituie avantaj);
-cunostinte limba engleza-nivel avansat;
-cunostinte operare Pc;
-flexibilitate, dinamism, atentie la detalii, memorie foarte buna;
-abilitati de comunicare;
-capacitate de lucru in echipa;
-dorinta de afirmare profesionala.

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial atractiv si un mediu de lucru profesionist.

PIRITEX este unul dintre liderii nationali in piata finisajelor si pardoselilor din Romania. Compania este activa in domeniul logistic, al distributiei si retailului, operand structuri de vanzare si o retea de magazine la nivel national.