Contabil/ supervizor gestiune

SC SERAPIS CONSULTING SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

CANDIDATUL IDEAL:

Aveti?
- studii de specialitate si minimum 5 ani experienta in contabilitate (atat in contabilitate primara cat si financiara)
- experienta in supervizarea, coordonarei unei echipe
- permis auto – categoria B – cu experienta
- atitudine, comportament si prezentare adecvata mediului de afaceri
- abilitati manageriale, de supervizare, coordonare
- experienta in management de proiect

Aveti cunostinte?
- foarte bune de operare a calculatorului (MS Office), de utilizare a Internetului si a postei electronice
- solide despre utilizarea unor software-uri de contabilitate
- solide legislative si contabile

Sunteti?
- rezistent la stres
- un bun organizator al timpului
- un jucator activ al echipei
- planificat, organizat
- orientat spre rezultat si eficient in activitate
- etic si moral la standarde inalte
- familiarizat cu un mediu bine procedurat
- autonom in activitate, flexibil, creativ
- disponibil la program prelungit

Permisul auto de categoria B si experienta in condus precum si studiile de specialitate respectiv experienta de minimum 5 ani in contabilitate sunt criterii obligatorii!!

CERINTE

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Responsabilitati majore:
- raspunde de casa si facturare
- verifica documentele primare
- mentine relatia cu alte structuri contabile, intervine in caz de nevoie in intocmirea situatiilor lunare, prelucrare, inchidere
- intocmeste situatii contabile conform procedurii si la cererea managementului
- coordoneaza si verifica activitatea gestionarului de magazie centrala/responsabilului parc auto
- participa lunar la inventarul faptic, reconcilieaza stocul faptic cu cel scriptic
- verifica documentele din punct de vedere contabil/fiscal
- urmareste bugete si costuri
- completeaza si transmite zilnic raportul de activitate
- instruieste si evaluaza conform procedurii interne membrii echipei din subordine

BENEFICII OFERITE

Beneficiati de:
- pachet salarial motivant si in urma rezultatelor excelente pe baza criteriilor de performanta de bonus valoric
-un mediu de lucru interesant, extrem de dinamic
-instruire permanenta
-posibilitatea avansarii in cariera in functie de realizari

DESCRIEREA FIRMEI

Sericii de FM