CONTABIL SEF- Ploiesti

Adecco Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza, coordoneaza si controleaza contabilitatea de gestiune (stocuri, conturi, fise de magazie);
- Organizeaza contabilitatea primara si stabileste circuitul documentelor justificative in concordanta cu activitatile societatii;
- Organizeaza si gestioneaza regsitrele contabile obligatorii (registru jurnal, registru inventar, regsitrul fiscal, registrul contractelor, registrul de personal);
- Introduce spre decontare instrumentele de plata (CEC, bilete la ordin);
- Intocmeste documentatii pentru deschidere de conturi si subconturi;
- Tine evidenta CEC-urilor emise si introduse spre decontare;
- Gestioneaza si tine evidenta imprimatelor cu regim special (facturi, avize de expeditie, chitantiere);
- Stabileste neceasrul de aprovizionat pentru imprimate si raspunde de aprovizionarea acestora;
- Raspunde de intocmirea documentelor de inchidere a lunii, a bilanturilor contabile ale celor aferente obligatiilor fiscale si salariale;
- Tine evidenta decontarilor privind avansurile si lichidarile salariale;
- Urmareste si achita la timp obligatiile fiscale si salariale ale societatii;
- Intocmeste fisele fiscale ale angajatilor si le depune conform prevederilor legale;
- Raspunde de gestionarea corespunzatoare a legislatiei aplicabile domeniului economic
- Raspunde de gestionarea corespunzatoare a programului de contabilitate(WIZCOUNT)

CERINTE

- Studii superioare economice
- Vechime minim 3 ani in post de management financiar contabil in societati multinationale-avantaj vechime in societati de productie-
- Cunostinte solide de legislatie contabila si fiscala
- Limba straina ¿ germana(avantaj), engleza
- Cunoasterea programului de contabilitate WIZCOUNT
- Cunostinte office

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare. Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 8 orase, si reusind in 2005, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 2.500 de noi locuri de munca.