Contabil Salarizare PLOIESTI

Aquila

Job expirat

RESPONSABILITATI

- operarea documentelor de pontaj, concedii de odihna, concedii medicale, imputatii, retineri, referate de premiere, pensii, garantii(in cazul gestionarilor);
- calcularea avansului si a lichidarii, avansului la concediile de odihna;
- efectuarea platilor catre bugetul de stat;
- intocmirea declaratiilor pt.CAS, somaj, CASS, Fise Fiscale;
- prezentarea documentelor de salarizare organelor de control abilitate;
- intocmirea de situatii si rapoarte solicitate de INS,de conducere sau de catre contabilul-sef.

CERINTE

- studii superioare, profil economic; experienta minimum 2 an in calculul drepturilor salariale(avantaj:experienta in firma de distributie);
- foarte bune cunostinte privind sisteme de salarizare si administrarea de personal;
- foarte bune cunostinte privind legislatia in domeniu si
- foarte bune cunostinte de operare PC si de programe de gestiune salariala;

DESCRIEREA FIRMEI

Companie multinationala, lider in distributie FMCG