Contabil - mijloace fixe / banci pentru sediul nostru din Ploiesti

Pludi Market SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- evidenta extrase bancare
- evidenta mijloacelor fixe
- intocmirea si urmarirea documentelor contabile,
- administrarea conturilor in SAP R3,
- efectuarea inscrierilor in registrele de evidenta,
- respectarea termenelor pentru sfarsitul lunii si anului,
- efectuarea inchiderilor de luna,
- aplicarea si respectarea legislatiei fiscale romanesti,
- corespondenta cu filialele.

CERINTE

- experienta in contabilitate,
- dexteritate si siguranta in utilizarea produselor Microsoft si SAP R3,
- buna cunoastere a legislatiei fiscale romanesti,
- angajament personal, capacitate de lucru in conditii de stres, flexibilitate,
- studii superioare incheiate in domeniul economic
- capacitate de a lucra intr-o echipa,
- cunostinte engleza/germana - prezinta avantaj.

BENEFICII OFERITE

-Procese de munca optime pe baza unor tehnologii de ultima ora,
- Loc de munca sigur si de viitor intr-o companie de anvergura si de succes,
- O echipa tanara si motivata,
- Bune sanse de formare a unei cariere pentru angajatii cu rezultate bune,
- Salariu motivant.

Pludi Market este o retea de magazine de tip discount apartinând concernului german Tengelmann, grup cu vechime si experienta la nivel mondial. În prezent în România exista 50 magazine Pludi Market, urmând ca reteaua sa se extinda în urmatorii ani.