Contabil

S.C DI-BAS AUTO S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

- calculul, inregistrarea si declararea impozitelor si taxelor catre bugetul de stat;
- tinerea evidentelor contabile si a registrelor( registrul mic de casa si registrul principal de casa);
- inregistrarea deconturilor de cheltuieli;
- evidenta activelor;
- intocmeste ordinele de plata si inregistreaza extraselor bancare;
- intocmirea documentelor contabile;
- inregistrarea datelor despre active si situatia financiara a organizatiei;
- completarea declaratiilor de impozit pe venit( calcularea veniturilor, a incasarilor si impozitelor pe venit datorate)
- elaborarea diverselor rapoarte si analize pe baza datelor contabile pentru uzul conducerii companiei.

CERINTE

- experienta in contabilitate minim 2 ani;
- bune cunostinte de operare PC( Excel, Word)
- studii superioare financiar-contabile;
- bune cunostinte de limba engleza sau germana;
- cunostinte solide de legislatie si proceduri financiare romane in vigoare;
- meticulozitate si acuratete;
- capacitate de organizare si disciplina a muncii;
- abilitati de lucru cu termene limita;
- simtul responsabilitatii;
- diplomatie.

BENEFICII OFERITE

posibilitatea dezvoltarii carierei intr-un mediu profesionist precum si un pachet salarial atractiv.

Di-Bas Auto SRL este unul dintre cei mai importanti dealeri de autoturisme marca OPEL si CHEVROLET care activeaza pe piata romaneasca. In luna februarie a anului 1998, Di-Bas a devenit Dealer Autorizat Opel, avand prima participare la o expozitie sapte luni mai tarziu, cand pavilionul sau a reprezentat un punct de atractie la SAB 98. In afara aparitiilor incununate de succes la alte expozitii de profil (SAB 99, SIAB 2001, SIAB 2003 – ocazie cu care s-a lansat pe piata noua gama Chevrolet, Di-Bas devenind primul dealer autorizat al acestei marci in Romania), un argument important al fortei, seriozitatii si eforturilor neincetate de a servi cat mai bine interesele clientilor este reprezentat de construirea unui centru ultramodern pe Soseaua Fundeni, care include Service (8 elevatoare, punct de diagnoza, statie de Inspectie Tehnica Periodica) si cel mai important Showroom Opel din Romania. Di-Bas ofera finantare prin propria firma de leasing, incluzand, de asemenea, in oferta sa procedeele de vanzare „buy back” si „trade in”, prin care se asigur¿ cump¿r¿torului o cre¿tere a calit¿¿ii serviciilor oferite - se poate achizi¿iona un autoturism Opel, l¿sând la schimb un autoturism.