Consultant Financiar

OVB Allfinanz

Job expirat

RESPONSABILITATI

Reprezentaţi compania OVB la faţa locului şi sunteţi persoana directă de contact pentru persoanele interesate şi pentru clienţi.
Cunoaşteţi şi înţelegeţi dorinţele şi nevoile clienţilor dvs. şi pe această bază elaboraţi concepte personalizate privind siguranta financiara a familiei, viitorul copiilor, un nivel de trai decent la batranete şi diferite investiţii financiare.
Sunteţi responsabil de dobândirea de noi clienţi, precum şi de întreţinerea şi extinderea relaţiilor cu clienţii existenţi în sectorul privat.

CERINTE

1. Vă interesează chestiunile economice
2. Deţineţi cunoştinţe de bază privind munca cu computerul
3. Ştiţi să abordaţi oamenii
4. Sunteţi orientat spre succes şi ştiţi să vă automotivaţi
5. Sunteţi flexibil, aveţi putere de muncă şi sunteţi dispus să învăţaţi

BENEFICII OFERITE

O formare solidă în cadrul unei concept de formare practic unic la nivel european
O remuneraţie atractivă şi corespunzătoare prestaţiei
Şanse bune de promovare, în cadrul unui model de carieră just, aflat în legătură cu cursurile de formare continuă necesare în acest domeniu

- companie multinationala infiintata in 1970 la Koln, Germania, cu filiale in 15 tari europene
- nr 1 in consultanta financiara
- societate pe actiuni cotata la bursa din Frankfurt din anul 2006
- peste 30.000 consultanti full time si peste 3 mil. clienti in toata Europa