CONSULTANT FINANCIAR

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

.Candidatul ideal pe care il cautam este o persoana automotivata, cu sau fara experienta in domeniul vanzarilor (avantaj experienta in vanzarea serviciilor financiare si asigurarilor), cu sau fara studii superioare, dornic de recunoastere, prezentabil(a), cu spirit de initiativa si de echipa, ingenios(a) in a rezolva situatiile limita, cu capacitate de a lucra bine in conditii de stres, o persoana sociabila, care gaseste placere in a lucra cu oamenii
El/Ea va trebui sa posede bune abilitati de comunicare, de lucru in echipa si orientare spre clienti. Este necesara disponibilitate pentru munca de teren (deplasari), precum si operare PC - pachetul Microsoft Office, Internet.

CERINTE

- Activitate de birou si munca de teren constand in: prospectarea clientilor,analiza necesitatilor acestora si incheierea vanzarii inclusiv obtinerea de referinte
-Crearea unui portofoliu de clienti si mentinerea lui in limitele de persistenta impuse de companie
-promovarea imginii firmei
-dezvoltarea pietei de clienti
-nu este neaparat necesara pregatirea deoarece va asiguram training-uri pentru cunoasterea produsului si dezvoltarea structurii
-avansarea in cariera in temeiul principiul performantei
-posibilitatea de a participa la concursuri nationale si regionale

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, cu bonusuri de performanta. Viitorul angajat va beneficia de oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara, va avea posibilitatea de dezvoltare profesionala intr-o companie de renume.
De asemeni va avea posibilitatea de a avansa in cadrul companiei.