CONSILIER SERVICE CAROSERIE

SC TRENKWALDER SOBIS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promovarea serviciilor in vederea vanzarii produselor de service;
- Consilierea clientilor privind lucrarile de reparatii recomandate pentru remedierea defectiunilor autoturismului;
- Analizarea autovehiculelor aflate in reparatie, impreuna cu responsabilul cu productia;
- Prevederea autovehiculului clientului cu echipamentele de protectie necesare;
- Stabilirea costurilor comenzii;
- Completarea contractelor, comenzilor, precum si orice alte documente legate de procesul de vanzare;
- Monitorizarea incasarii facturilor.

CERINTE

- Studii medii/superioare (studiile tehnice constituie un avantaj);
- Cunostinte PC (Word, Excel, Internet tools);
- Cunostinte tehnice in domeniul auto;
- Experienta in domeniul relatiilor cu clientii.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial avantajos;
Clientul nostru produce si distribuie vehicule si piese de schimb la nivel national.

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA. Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI. Va asteptam la sediile noastre din Sibiu, Bucuresti, Timisoara, Cluj Napoca, Arad, Brasov, Baia Mare, Oradea, Pitesti, Constanta, Ploiesti, Galati, Iasi.